Sinun on kirjauduttava sisään kun haluat kirjoittaa arvioinnin.
Syömähammas ruskea (637)
1,90 €

Ruskeat streamerit vetävät lohikaloja puoleensa kuin magneetit. Yksi parhaista on Pentti Kanervan kehittelemä syömähammas. Syömähampaassa muoto ja värimaailma ovat osoittaneet toimivuutensa. Ketun karvaisen siiven päälle rakentuu villan ja ketun karvan yhdistelmänä pää, joka luo syömähampaalle pikkukalamaiset muodon. Siiven alla punainen tinseli puolestaan jäljittelee osuvasti kalan hopeista kylkeä.
Koukkukoko 6
Osastot: Streamerit ja Zonkkerit, Tinselit
Avainsanat tuotteelle Pertti Kanerva, Ruskea syömähammas
Tutustu myös
Kanikone, Salakka (302)
1,90 €
Kanin karvainen kanikone on loistava ylesiperho. Kapea suikale kania elää virrassa tyylikkäästi. Perholla on mittaa reilut 5 cm, ja on näin ollen myös alkukauden ottiperho, kun vettä on paljon. Muddlerpää antaa muodon ja ryhdin perholle.
Salakka-väritys on erityisen hyvä koskikaloille, mm taimenelle. Rungossa on hopeatinseli dupattuna ja kurkussa houkuttimena punaista.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.